Meelis Kubits: Odessa loeb. Odessat loetakse. Ülestunnistus #48

Odessa loeb. I Foto: Oleg Vladimirski

Tegelikult piisab Odessas 2017 aasta juuli keskpaigas toimunud ühislugemise emotsiooni saamiseks ka järgneva, veidi üle 2 minuti kestva video vaatamisest.

See oli meie kohalike partnerite hiiglaslik ja altruistlik töö, pakkida kokku ja monteerida kahe drooni ja üheksa professionaalse TV kaameraga üles võetud tuhandepealine ühislugev Odessa.

12. juuli õhtupoolikul, kell 19.00 kogunes veidi enam kui tuhat inimest ja seda teame jagatud käepaelte järgi päris hästi, Odessa kesklinna, et lugeda katkendeid linnaga seotud kirjanike teostest. Odessa kirjandusmuuseumi hoovist kulges lugev inimkett mööda linna maamärke, tähtede allee, ooperiteatri äärest kuni 2011. aasta septembris avatud IsaakBabeli ausambani välja.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on Kultuuripartnerluse SA juhataja, varasemalt Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kümnel aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (64)