Meelis Kubits: “Vehkleja” Jerevanis. Ülestunnistus #43

"Vehkleja". I Foto: Tuomo Manninen, Forum Cinemas

Eakas armeenlastest abielupaar maandub Los Angelese lennujaamas. Turvakontrollid läbitud ja pagaski õnnelikult ühes, suundub Bakuus sündinud ja elus veel mitte kordagi esiisade maad Armeeniat külastanud Karen eelviisidile Los Armeninosesse.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

Just nii nimetavad armeenlased Los Angelest, kus erinevatel hinnangutel elab 400 tuhat kuni 1,2 miljonit armeenlast. Elanike arv kasvab proportsioonis õhtusöögi ja toostide pikkusega. Los Angeles on paljude armeenlaste jaoks eelpostiks teel Jerevani. Kui näiteks Tallinnas saavad armeenlased oma “salakeelt” efektiivselt kasutada, siis LA-s see ei toimi.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (62)