Kuidas aidata hingehädas sõpra?

Foto: Unsplash

Kui inimene on omadega kriisis, ei vaja ta hingelist päästmist. Mida ta sel hetkel vajab, on ärakuulamine, mõistmine, peegeldav dialoog ja ruumi olla iseendaga, kirjutab teadlikult tegutsemise coach Chanet Siret Simonen lihtsate tõdede kohta, kuidas inimesed üksteist aidata saavad.

Selle asemel, et hakata sellises olukorras inimesele pakkuma motiveerivaid tegevusi ja lahendusi, mida kõike oleks hea teha, tuleks olla hädas inimese jaoks lihtsalt olemas. Olla kohal, siin ja praegu, ning küsida temalt endalt, mis on see, mida ta hetkel kõige enam vajab.

Vastused tulevad inimese enda seest

Selleks, et inimene kuuleks iseenda seest vastust, tuleb talle aega anda. Olla tema jaoks olemas kasvõi lihtsalt vaikides. Tänapäeva kiirus, müra ja pidev uudne info ning ekraanid on viinud selleni, et meil ei ole enam tugevat ühendust iseendaga. Me ei kuule ennast müra sees ning vajame vaikust ja aega, et uuesti end oma sisemise “minaga” ühendada. Igaüks meist saab seda tuge teadlikult oma lähedasele pakkuda, kui luua rahulik ja vaikne keskkond, kus saab turvaliselt ja toetatult vaadata enda sisse ning mõelda, mida hädasolija hetkel tegelikult kõige enam vajab.