Meelis Kubits: Steinway saabumine. Ülestunnistus #42

23. septembri hommikul tagurdati Steinway Mustpeade Maja Valgesse saali sisse. See oli suur sündmus.

M uusikamaailma Mercedeseid, Steinway & Sons kontsertklavereid olid Eesti avaliku sektori kontsertorganisatsioonid ja muusikakoolid ostnud varemgi. Eesti saalides on palju teisigi tuntud kaubamärke, mis ei sära ehk nii eredalt, kuid oma kvaliteedis ajavad asja ilusti ära.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

Sellegipoolest oli Steinway klaveri toomine Mustpeade Maja Valgesse saali läbi aasta uudiskünnist ületav protsess. Ja seda eelkõige seetõttu, et muusikaringkonnad eesotsas Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi (2002-2016) maestro Eri Klasiga olid uuest klaverist unistanud pea kümme aastat. Selge on see, et Tallinna linna eelarve juures ei ole suurusjärgus 150 000 eurot maksev kontsertklaver asi, mis võtaks linnal tüki küljest, seda eriti juhul kui tegemist on Tallinna linnale kuuluva esindussaali väärtustamisega.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on Kultuuripartnerluse SA juhataja, varasemalt Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kümnel aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (64)