Valner Valme: kuidas puhata nii, et süümekaid ei tekiks?

Võib juhtuda, et puhkuse jooksul tahetakse osaleda kõigil suveüritustel, teha “mitte midagi” ja remonti ning lisaks sooritada kõik isiklikus elus 11 kuu jooksul tegemata jäänud asjad, ning satutakse omadega ummikusse. Puhkuse erinevaid kontseptsioone lahkab Vikerraadio päevakommentaaris Valner Valme.

Puhkus võib olla paras stress. Tähendab, pigem puhkuse plaanimine. Oletame, et teil on tõesti võimalik kuu aega järjest puhata. Ikkagi tundub see ülilühike aeg, kui vaadata festivalide, kontsertide, suvelavastuste ja muude ürituste kava ja mõelda, et vahepeal peaks käima rannas, kuskil maal (enda või sugulaste suvilas või (vana)vanemate maakodus, kus kellelgi varupesa on), ehk ka välismaal ja lugema läbi 11 kuuga pigem kasvanud kui kahanenud raamatuvirna.

Ja vahepeal tahaks niisama ka olla! Magada kaua ja passida tunnikese välikohvikus, või kui kellelgi on aed, siis vaadata, kuidas pojeng õitseb. Kui on lapsed, siis peab nendega kõike pöörast ette võtma: minema kõigisse nendesse laste tegevusparkidesse ja teise Eesti otsa telkima ja ujuma.

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (169)