Kristjan Port: kaalust alla hingamise abil

Foto: Unsplash

Enne külma vette hüppamist teevad inimesed end soojaks. Keegi eelistab viibida hetke kuumas leiliruumis, teine teeb mõned tulised liigutused. Kõik teavad oodata keha vallutavat külma tunnet. Vähemalt sama hästi teatakse mis tunne vallutab keha jõuluperioodil. Esmalt valgub sellesse ülesöömise rammestus. Mõni tund hiljem jõuab kohale ärevus ja kahetsus keha külge jäänud kilode pärast. Kolmandas faasis meenub kalender milles aastavahetuseni jäänud mõned tühjad ruudud meelitavad sõlmima lubadusi, et mõni päev veel ja siis hakkan endaga tegelema.

Enamasti nähakse tulevikku kahes plaanis. Midagi tõotatakse muuta söömises ja lisaks lubatakse suurendada kehalist aktiivsust. Kedagi ei paista segavat avalik saladus, et kõikide lubajate kiuste rahvastiku rasvumine kosub, mitte ei kahane. Juhtuvat võib iseloomustada Elisabeth Kübler-Ross’i 1969. aastal kirjeldatud mure kogemise viie faasi abil.

Aita luua müravaba sisu – loe Edasi Eksklusiivi.
Tasuliste artiklite lugemiseks on 2 võimalust: loo EDASI.org lugejakonto ja tee PÜSIMAKSE PANGAS (5€).
Teine võimalus on ZLICK mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Kristjan Port

Kristjan Port

Kristjan Port on spordibioloog ja Tallinna Ülikooli õppejõud. Kord kuus kirjutab ta Edasile kolumni teemal, kuidas lihaste kasutamine teeb rõõmu peale ja vastupidi. Loe artikleid (23)