Raimo Ülavere: hirmuga silmitsi

Krokodill I Foto: Unsplash.com

Harjumuste muutmisel enim kasutusel olev alustamise aeg on… homme. Täna ei saa, sest… täna pole nagu seda õiget motivatsiooni, tunnet peal. Muutustega alustamiseks ei ole vaja motivatsiooni. Tuleb lihtsalt tegema hakata.

Miks me seda teeme? Miks me lükkame alguseid homsesse, alates tööde edasi lükkamiseks kuni harjumuste muutmiseni isiklikus elus. Sest me oleme inimesed. Ja inimestel on edasi lükkamiseks vähem või rohkem kalduvus leida põhjendusi.

Ma olen homme parem

Me arvame, et tulevikus oleme paremad, tugevamad, targemad, suurema tahtejõuga inimesed. Ja me kipume ka uskuma – see on inimestele looduse poolt sisse kodeeritud optimism – et tulevik on parem. Meil on vähem tööd, vähem lahtisi otsi, me oleme rohkem keskenunud olulistele asjadele. “Kui ükskord see kiire mööda läheb, siis…”. Häda on muidugi selles, et see kiire ei kipu niisama mööda minema ja me oleme ka tulevikus pigem sarnased oma tänasele minale – kui me juba täna midagi ette ei võta.

Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on koolitaja ja coach, kes aitab edukatel inimestel teha oma käitumises positiivseid ja püsivaid muutusi. Loe artikleid (73)