Ruti Einpalu. Mis ei tapa, teeb tugevaks. Tõesti?

Inimene, kes on pikaajaliselt äärmusliku hirmu ja surmahirmu seisundis, ei ulatu oma tõeliste võimete ja potentsiaalini. Foto: Shutterstock

Meie aju funktsioneerib vastavalt sellele, millises seisundis me oleme. Kui rahuolekus on meie IQ 120–100, siis nn surmahirmu seisundis on see kukkunud 80–60-le. Sellises seisundis mingit õppimist ei toimu. Kas me mitte liiga sageli ei ütle “mis ei tapa, teeb tugevaks”. Või et “ta ise oli süüdi, mis ta siis on selline”.

Kui sulle tundub, et see on kontoris harv nähtus, siis sa eksid. Hiljutisel koolitusel selgitasid mulle osalejad, kuidas nad lähevad mõnele koosolekule nagu lahingusse. Mõni lahing ei tee tõesti häda. Aga kui lahingud on regulaarsed ja suhted mürgised, on see tervist kahjustav.

Ruti Einpalu

Ruti Einpalu on üle kümne aasta viinud läbi juhtide arenguprogramme ja koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele. Viimastel aastatel on koolitamisele lisandunud töö mentori ja coachina. Coachingust on saanud minu tõeline kutsumus. Näen selles kõigile ammendamatut arenguvõimalust. Ruti Einpalu kuulub International Coach Federation Estonia (ICF Estonia) ühingusse. Rohkem artikleid leiad blogist rutieinpalu.com. Loe artikleid (41)