Saja Lugu: Andres Kiva külast

Andres I Foto: Saja Lugu meeskond

Kohe esimesest pilgust ja käepigistusest tekib tunne, et sinu ees seisab tõeline eestlane – tõsine, sügava iidse pilguga, vähese jutuga, loodust ja kaaslasi austav, tark, aus ja töökas mees. Ja ta nimi on veel Andres! Ta ei naerata tihti, aga kui see juhtub, siis on selline tunne, et päike tuleb pilve tagant välja. Mees on väga ettevõtlik, enda palkmaja ehitusega tegeleva firmaga on ta andnud tööd ka teistele kohalikele inimestele. Andres on alati valmis aitama kõiki, kellel on mingi mure või häda.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)