Saja Lugu: Magnus Hiiumaalt

Foto: Kaupo Kikkas

Põline hiidlane Magnus on üks õnnelik mees, kes elab maailma parima saare peal ja teeb tööd, mida armastab. Igapäevaselt töötab ta tehnoülevaatuse punktis, suvel aga rendib rattaid ja autosid ning vabal ajal taastab vanu autosid ja mootorrattaid. Armastab sõpradega koos aega veeta, joosta ja ratast sõita. Suured linnad ning lärmakad massiüritused tekitavad peavalu ja soovi kiiresti saarele tagasi saada.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)