Peter Singer: meie psühholoogia kallutab meid eelistama annetamist konkreetsele abivajajale. See ei tähenda, et peaksime nii tegema

Peter Singer I Foto: petersinger.info

Kolumnistina ka Eesti leheveergudelt tuttav filosoof Peter Singer oponeerib oma paari aasta eest ilmunud raamatus The Most Good You Can Do pea kõigi harjumuspäraste tõekspidamistega heategevusest. Milliseid lahendusi pakub nende asemele efektiivne altruism, mille üheks käilakujuks Singer on?

Teie raamat on mu jaoks üks viimaste aastate põnevamaid. Ja kuigi ma ühest küljest olin vaimustuses, oli see ka pagana ebamugav lugemine. Saate te sellist tagasisidet teistelt ka?

Kindlasti võib lugeja tunda end ebamugavalt, kui see, mida ma raamatus soovitan, erineb sellest, kuidas ta praegu elab. Et kas ta siis pole üldse heategevusega seotud või ei tee seda viisil, mida nimetan kõige tõhusamaks. Ma oletan, et te ilmselt leidsite midagi, mida oma heategevus-käitumises muuta?

Urmo Kübar

Urmo Kübar hakkas vabakonna-teemasid kajastama paarikümne aasta eest ajakirjandustudengina ega ole siiani lõpetanud. Kirjutamisele lisaks on ta Eesti kodanikuühiskonna arengus kaasa löönud mitmes rollis – kõige pikemalt vabaühenduste liitu EMSL juhtides, praegu aga president Kersti Kaljulaidi vabakonnanõunikuna. Loe artikleid (8)