Saja Lugu: Jaak Pärnust

Foto: Tiina Annamaa

Ta on mees, kelle hinges midagi alati põletab. Jaak on matemaatikaõpetaja ja luuletaja, kohati jäärapäine ja samas ääretult avatud loomingule. Jaak on sündinud ja kasvanud sisemaal Tartus, aga enamjagu eluaastaid elanud mere ääres Pärnus. Tuli siia naise ja pere pärast. Jaagule meeldib esineda – ja samas oma asjade kallal nokitseda. Ta loob asju – lastele jutuõhtuid, luuleraamatuid, luulekavasid Eesti luuletajatest, osaleb luuleslämmidel ning tõlgib Samoilovi luulet.

Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. Portreed valmimisprotsessist ilmuvad eksklusiivselt ajakirjas EDASI kogu 2018. a jooksul, igal nädalal 2 lugu. Kõik lood on leitavad siit.

Saja Lugu

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints ja kus laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali JAZZKAAR avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus. “Saja loo” aitab publikuni tuua Viru Keskus ja Eesti Vabariik 100. Loe artikleid (70)