Silvia Pärmann: Rare Apartmentsi hotell on kui väikese kodu õpikunäide

Erinevaid toatüüpe on Rare Apartmentsis kokku kümme. Foto: Rare Apartments

Tartus õitseb apartementhotellide turg. 

Mõne aastaga on Tartus uksed avanud Hugo Stay, Bob W, Filosoofi Apartments, Rare Apartments ja veel mitmed väiksemad, mis kõik tahavad olla nagu teine kodu nii kuude kaupa peatuvatele tudengitele kui vaid mõneks ööks saabuvatele ärireisijatele ja puhkajatele, nii sooloseiklejatele kui lastega peredele. Tundub võimatu teha hotell, mis sobiks ja ka meeldiks nii erinevate vajadustega inimestele? Mitte Tartus ja kindlasti mitte Rare Apartmentsi loojate jaoks, kes said sellega hakkama nii, et kogu maja võiks kasutada väikese kodu planeerimise ja sisustamise õpikuna.

Apartementhotellide buum pole Tartu eripära, vaid globaalne trend, hotellinduse vastusamm oma populaarsuselt kõik ootused ületanud Airbnb’le. Ettevõte, millel pole endal ühtegi korterit ega maja, teeb käibe ja kasumiga silmad ette isegi maailma suuruselt teisele hotelliketile Hiltonile ning on ampsanud suure tüki ka suurima ehk Marriotti turuosast. Ja ehkki Eestiski on apartementhotelle kerkinud kõikjale – juba mainitud Bob W on esindatud kolmes Eesti linnas –, on pika ajalooga ülikoolilinnas ja juba mõne kuu pärast Euroopa kultuuripealinna staatusesse tõusvas Tartus olnud uue trendi õidepuhkemiseks kõige soodsam pinnas. Isegi nii soodne, et Tartu puhul räägime apartementhotellist ilmselt varsti enam mitte kui trendist, vaid kui normaalsusest.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (253)