Silvia Pärmann: kodu kollases lossis. Schloss Fellin

2021. aasta augustis Viljandi lossis avatud butiikhotellis Schloss Fellin on 17 numbrituba, spaa-, peo- ja konverentsiteenused, raamatukohvik ning restoran. Foto: Katrin Uusoja.

Suvel Viljandi mõisas uksed avanud hotell Schloss Fellin pakub luksuliku puhkuse kõrval ka ainulaadset võimalust piiluda sisse ühe parunipere ellu ja kodusse.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest ja ka digiajakirjana.

Heinz von Ungern-Sternberg ei kippunud pisikesest Viljandist kuhugi suurde linna või lausa välismaale ära. Ta oli oma eluga päris rahul. Tema asutatud mehaanikatöökojas valmisid üldist imetlust äratavad monoplaanid ja 1931. aasta talvel eriti paksu jääkaanega kaetud Viljandi järvel toimunud lennukite demonstratsioon tõi väikelinna kokku väga kireva seltskonna maailma näinud lennundusentusiaste. Viljandis, tuleb tunnistada, oli õhus palju lennukamaid ja ambitsioonikamaid mõtteid kui Tallinnas, Riias või isegi Peterburis. Üsna rahulolevalt võis ta õhtul koju jõudes avada preemiaks pudeli õlut, mis tuli tema teisest ärist, õllevabrikust Hariduse tänaval.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)