Raul Oreškin: ikooni sünd

MAIKRO "Veinitegu" sarjast "Paradiisiaed"

Kui tänapäeva maailmaga paralleele tõmmata, võib ikoone mõne nurga alt võrrelda isegi koomiksitega, kuigi esmapilgul võivad need tunduda täiesti erinevad kunstivormid.

Peipsiveerel asuvad vanausuliste külad on religioonist läbi ilmunud. Isegi kui sa pole kirikuinimene, hakkad tahtmatult kaasa elama külaelanike rõõmudele ja muredele ning ikka lipsavad jutu sisse mõned usuteemad. Need ei ole kunagi pealetükkivad, pigem on kirikus käimine või vähemalt kõigevägema tunnistamine tavaline külaelu osa, nagu hommikune hambapesu või igareedene saunaskäik.

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases HAKI galerii ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor ning käesoleval aastal ilmus Tartu linna tellimusel tema kolmas raamat "Tartu hääled". Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Loe artikleid (47)