Toomas Jürgens: solgitorud. “Kaduviku kaja. Agulielu”

Foto: Shutterstock

Kui elad agulis, on sul juba niigi vedanud. Ilma igasuguse kahtluseta on see parim paik, kus pesitseda. Aga iseäranis õnnelik oled siis, kui kusagil kodu läheduses juhtub olema mõni veekogu. Näiteks jõgi.

Rubriik “Kaduviku kaja. Agulielu” toob teieni nähtusi, mis meie linnapildist taandumas või juba sootuks kadunud. Kolame tolmustel pööningutel, kiikame pesuköökidesse, tuhnime puukuurides ja ehitame onne. Tule kaasa!

Suvel saad seal lõputult ujumas käia (kui viitsid solgitorudest kaugemale, ülesvoolu lipata), samuti võid hommikuti, just päikesetõusu ajal, kalale minna (kui lepid sellega, et suuremalt jaolt jäävad konksu otsa nirud viidikad ja ogalikud). Võid madalas kaldavees ujutada omatehtud laevukesi, võid lauajuppidest ja vanadest kastidest kokku klopsida midagi parvelaadset ning selle veekindlust testida, aga võid ka niisama lutsu visata või triitonitega tutvust sobitada. Jõgi pakub igasugu toimetusteks piiramatult võimalusi.

Toomas Jürgens

Toomas Jürgens on semiootik ja kirjandusuurija, kes akadeemilistest huvidest vabal ajal ka ise sõnu ritta sätib. Et teistel samuti midagi uurida oleks. Loe artikleid (13)