Marko Mäetamm: Kevadnäituse needus. Osaleja pilk

Marko Mäetamme triptühhon tänavusel Kevadnäitusel, "Lilled maailma lõpust", akrüül lõuendil, 3x 100x100cm, 2022. Foto: Marko Mäetamme erakogu

“Avamisele minnes avastasin, et ainult üks mu kahest tööst, nimelt “Nissan” on välja pandud ja seegi näituse kõige tagumisemasse nurka, kuhu pidi läbi kitsaste käikude seinte vahelt pugema ja peale minu seda vaevalt keegi üldse tegigi.” Marko Mäetamm meenutab oma osalemisi ja mitteosalemisi Kevadnäitustel.

Kevadnäitus on Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis lahti 22. juunini.

Olen üpris kindel, et Eestist ei leia mitte ainumast kunstnikku, kes ei tea, mis on Kevadnäitus. Kevadnäitust teavad kõik. Ja pole välistatud, et peaaegu kõik on oma töödega Kevadnäitusele kandideerinud. Küll aga pole kaugeltki kõik sinna pääsenud, sest sõel, mis eri aegadel koosnenud erinevatest kunstiprofessionaalidest, on vaatamata parasjagu Eestis valitsevale riigikorrale halastamatu nagu keskaegse timuka mõõk. Minul, nagu mõistagi igal teiselgi oma elu ja tegevust tõsiselt võtval kunstnikul on Kevadnäitusega seoses oma lugu. Ja see minu oma algas aastal 1991.

Marko Mäetamm

Mäetamm Marko on kunstnik. Tema töödes leiab kommentaare nii ta isiklikule elule kõige intiimsemal tasandil kui ka teda puudutavatele-mõjutavatele sündmustele meid ümbritsevas ühiskonnas laiemalt. Marko kirjutab ja joonistab Edasile sellest, mis tundub tema arvates oluline ja mis võiks korda minna ka Edasi lugejatele. Loe artikleid (99)