Teatriarvustus. Kaja Kann: mõtlevate kehade mõtlematud liigutused. “Tool, mis ootab istumist”

Foto: fine5.ee

Just teo ja liigutuse põhjendamatus on lavastuse eriline saavutus. See on ka põhjus, miks peaks iga inimene vahel kogema tantsulavastusi.

Lavastus: Tool, mis ootab istumist”. Lavastajad: Tiina Ollesk, Renee Nõmmik. Tantsijad ja koreograafid: Ekaterina Soorsk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Tiina Ollesk. Muusika: Giovanni Albini (Itaalia). Laserprojektsioon: Argo Valdmaa, Renee Nõmmik. Kostüüm: Kirill Safonov. Valgus: Ants Kurist. Fine5-i esietendus: 13. aprillil Vene Teatri eksperimentaallaval Ring

Tantsuteater Fine5 on kaasaegse tantsu maastikul tegutsenud järjepidevalt kolmkümmend aastat, ilma et neil oleks oma maja või konkreetset kodu. Viimasel ajal on nad mänginud etendusi Sakala 3 teatrimajas, seekord kutsuti vaatajad Vene teatri eksperimentaalsaali Ring, kus varem tegutses ööklubi Teater. Ruum keldrikorrusel on rõske ja kurb. Väljalõhutud baarileti asemele on ehitatud kolmerealine tõusev publikupoodium, igasse ritta sätitud seitse vaatajat.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (38)