Kaja Kann: ka keskealised valged mehed tantsivad. Eriti vene mehed. “Muutus”

Etenduse "Muutus" plakat.

Teatris olles teeb tants su aju tühjaks, siis ergastab ja kodus, hiljem taas oma isiklikke probleeme lahendama hakates, on lihtsalt stardipositsioon veidi parem kui enne lavastuse vaatamist, kirjutab Kaja Kann lavastusest “Muutus” ja ka tantsuteatrist veidi laiemalt.

“Muutus”. Lavastaja: Igor Lider, koreograafia ja tants: Igor Lider, Alexander Makarov, Edgar Budza, Valerii Zaichenko, dramaturg: Ruslan Stepanov. Esietendus: 3. märtsil 2023 Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis (Hobujaama 12, Tallinn)

Eesti Tantsuagentuur (ETA) on justkui Hunt Kriimsilm oma üheksa ametiga. Seal on tantsukool lastele ja noortele, kust on saanud tuule tiibadesse mitmed tänased tantsuõpetajad, koreograafid ja etendajad. Samuti korraldab ETA juba aastakümneid festivali Koolitants, mis on ülipopulaarne üle-Eestiline tantsupidu, kus oma tantsukunsti esitlevad tuhanded noored. Kõrvaltegevuseks on revüüteater, mille viimast lavastust “The Greatest Hits”, mis nagu nimigi ütleb, koosneb ainult muusikalihittidest, mängitakse Viru hotelli Merineitsi restoranis. Viimastel aastatel on ETA hakanud tegelema ka professionaalsetele tantsijate ja koreograafidele, lisaks harjutamisvõimaluste loomisele ka lavastuste tootmisega. Esimest korda toetab ETA tegevust ka Kultuuriministeerium. Tallinna kesklinna on järjepideva töö tulemusel tekkinud tohutult mitmekesine tantsukeskus.

Kaja Kann

Kaja Kann on kaasaegse tantsu koreograaf, tantsija ja treener, ZUGA ühendatud tantsijate ning OMAtsirkuse üks asutajaid. Tegutseb üha enam ka kultuuriajakirjanikuna ja kirjanikuna. Tema teine raamat "Tänavatüdruk" (2020) pälvis Tallinna Ülikooli kirjanduspreemiate jagamisel eripreemia. Loe artikleid (44)