Hedvig Hanson: minu emadepäev

Foto: erakogu

Kas teate, miks ma ostsin mõned aastad tagasi esmakordselt sinimustvalge lipu? Et heisata see emadepäevadeks.

Ja nõnda uhkelt ronisin ma siis redelile ja paigaldasin lipu lehvima oma uues kodus, austusena kõigile tublidele emadele, vintsketele vanaemadele ning ühtlasi iseendale, tehtud töö ja nähtud vaeva eest. Innustuseks edaspidiseks. Sest emaks olemine on elutöö.

Tõepoolest, ükski teine ülesanne ei ole mulle olnud peale laste sündi enam tähtsam, kui olla hea ema. Ajapikku olen aru saanud, et mõiste “hea” ei tähenda mitte alati hell ja hoolitsev olemist, vaid pigem pidevalt arenevat vaimu. Sest lapsed muutuvad kogu aeg. Päris alguses on muidugi oluline kõik see õrnus ja hoolitsus, ilma selleta laps lihtsalt ei jääks ellu! Ent nii nagu laps areneb, peab arenema ka ema. Järjest rohkem pead oskama ka lahti lasta, et lubada lapsel endal maailma avastada.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (135)