Kalev Stoicescu: plahvatusohtlik olukord Kremli kohal

Kalev Stoicescu. Foto: Remo Tõnismäe, Postimees.

Putin saatis Zelenskõile ja teda abistavatele riikidele maffia stiilis sõnumi.

Kolmapäeva hommikul ilmusid Venemaa sotsiaalmeedias videod võimude poolt valvatud Kremli Senati palee kupli kohal plahvatanud droonist. Palees asub Putini ametlik residents – kus teda ilmselt pole peaaegu mitte kunagi – ning kupli otsas Venemaa kõige olulisem riigilipp. Putin ja lipp – Venemaa kõige tähtsamad sümbolid.

Kreml tõttas seda nimetama Ukraina korraldatud terroristlikuks aktiks, mille eesmärk oli Putin tappa. Ka koolijütsid saavad aru, et Ukraina ei oleks saanud mitte kuidagi sellist rünnakut korraldada. Pisike droonike ei saa lennata vähemalt 700 või 800 kilomeetrit Ukrainast Moskvasse ja plahvatada praktiliselt meetrise täpsusega Kremli palee kupli kohal. Kui Ukrainal oleksid sellised droonid olemas, siis võiks Venemaa alla anda. Teisalt, niimoodi tappa Venemaa riigipead õnnestuks ainult siis, kui ta seisaks palee kuplil ja ootaks Ukraina drooni. See on ilmselt välistatud.

Kalev Stoicescu

Kalev Stoicescu on teadur mõttekojas Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus ning ta tegeleb küsimustega, mis puudutavad Venemaa välis- ja sisepoliitikat, kuid ka sõjalisi, majanduslikke, meedia ja vähemusgruppidega seotud arenguid. Loe artikleid (12)