Lapsepõlvefoto: muusikateadlane ja festivali Jazzkaar korraldaja Anne Erm

Anne Erm. Foto: erakogu

Olen sel fotol 3. klassi õpilane. Meie klassi lastest tegi mitmel aastal fotosid Eesti Raadio Pärnu korrespondent, legendaarne reporter Felix Leet, sest tema tütar Patria õppis meie klassis. Aga see portreefoto on tehtud minu kodulinnas Pärnus, Rüütli tänava fotostuudios. Mul on seljas roheline, mustade ruutude ja valgete triibukestega kleit. See ei olnud mu lemmikkleit, aga parem siiski kui pruunides toonides koolivorm, mis hiljem kohustuslikuks sai.

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (147)