Kuhu minna, mida teha? Edasi kultuurisoovitusi – märts

Väinö Kunnas. Punane tants. 1927, õli. Allikas: Eesti Kunstimuuseum

Kultuurisoovitused on rubriik, kus Edasi pakub “vähem on rohkem” põhimõttel ideid vaba aja veetmiseks. Püüame infotulvast välja noppida mõned omanäolised ja põnevad sündmused, mis võiksid uudishimulikule ja peavoolust kõrvalegi kiikavale lugejale huvi pakkuda.

Muusikavideo

Veidrat biiti ja pilti pakuvad räppartist Marmormaze ja EFTA 2022 nominent, produtsent “j u n a s” (Joonas Taimla), kes said valmis singli “ANOTHA LEVEL” ja selle video.

“Joonas saatis mulle juba eelmise aasta novembris terve posu biite ja siis jäi kõlama üks grime’ilik, memphis’t meenutav instrumentaal, millele kohe hakkas genereeruma refrään,” meenutab Marmormaze. “Lindistasin demo purki, saatsin talle, eemaldasin liigsed roppused ja ülejäänud maagia tegi j u n a s”. Singlile valminud muusikavideo režissöör, operaator ja produtsent on mängufilmi “Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu” staar Urmet Piiling. Video idee autor ja monteerija on Marmormaze ise. “Tekkis mõte, et mängiks pätti, menti ja kõiki tegelasi selles videos. Lõpptulemuseks on sürreaalne, skisofreeniline ja mõneti koomiline taies, kus vaataja ei saa kindel olla, kas punane lõppvaatus videos võtab aset enne või pärast vahele võtmist,” muheleb Marmormaze.