Kadri Kroon: Prantsuse restoranide taassünd

PÄRIS. Pagar•Deli•Resto.

Peale Egoisti ja Bonaparte’i kadumist jäi prantsuse kulinaaria Tallinnas aastateks unustuse hõlma. Valida oli kahe bistroo vahel: kas Frenchy või Lyon. Vähe rafineeritum söök puudus täielikult, ent siis hakkas maailmas levinud klassika comeback tasapisi Eestisse jõudma ja uusi Prantsuse restorane tekkis kohe mitu.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

Seekordsest nelikust jäid välja moodne Rudolf Kadriorus Tobiase tänaval ja Riviera Palais Brasserie Orlovi lossis, mis osaliselt toimib meelelahutusasutusena ja lisaks Prantsuse köögile pakub ka muude maade toite. Rõõm on tõdeda, et valikut on ja tase on meeldivalt kõrge. Artikli lõpust leiab ka prantsuse köögiklassika spikri koos hääldusega.

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (75)