Mart Kase: kelle poolt ma olen?

Mart Kase. Foto: Ülle Jukk

Kuidas ma üldse saaks enam Eesti jalgpallikoondise või FC Flora poolt olla, kui platsil on Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov? Neil meestel ei tule peale Karpini pildiskandaali üle huulte, et nad on Ukraina poolt selles arutus sõjas. Veel hullem on jalgpalliliidu ja FC Flora juhtide vaikimine sel teemal. Ma ei saa kunagi olla selliste jalgpallurite ja selliste organisatsioonide poolt. Mida kardavad sportlased, kes mustvalgetel teemadel oma vaateid välja ei ütle? Mind ei huvita ainult tulemused, mind huvitab, et sportlasel oleks ka silmaringi ning karakterit. Nii tekivad sümpaatiad.

Venemaa agressioonisõja valguses arutleme spordi ja poliitika seotuse üle, kuidas on see meie seniseid arusaamu mõjutanud ja milliseid eetilisi dilemmasid tõstnud: ühiskond ootab julgeid ja selgeid seisukohavõtte. Teema muutus teravaks mõnede hiljutiste Vene sportlasi toetavate/neutraalsete avalduste järel ja eriti Eesti jalgpallurite pildiskandaali tõttu, kus sportlased ei näe põhjust Venemaa agressiooni selgelt hukka mõista, vaid räägivad “sport ja poliitika seisavad lahus”. Õli valas tulle ROK-i otsus lubada Venemaa ja Valgevene sportlased Pariisi olümpiale, mis on jaganud riigid kahte leeri. Kas me saame endale lubada selles küsimuses neutraalsust ja tegemist on ebademokraatliku meelsuskontrolliga või lasub meil kohustus valida pool?

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (149)