Tiidrek Nurme: äärmuslik Ott Tänak. Eeskuju

Ott Tänak Hispaania rallil oktoobris 2019. | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Tegelikult ma ei fänna motosporti. Sellegipoolest olen Oti tegemisi aastate lõikes jälginud ja võimalik, et minu selle aasta spordiemotsioon oma kahe õnnestunud maratoni kõrval ongi Ott Tänaku punktikatse Kataloonia rallil. Kõik, kes olid selle tunnistajateks, said aru, et õige mees võitis maailmameistritiitli.

Ott Tänaku fenomeni lahkab teine Eesti tippsportlane, maratoonar Tiidrek Nurme. Milliseid muidu varjul olevaid tundeid ja mõtteid äratab kaasmaalase edu, mida ta Ott Tänaku juures imetleb?

Doha kergejõustiku maailmameistrivõistlused toimusid paralleelselt Walesi autoralli maailmameistrivõistluste etapiga. Üllataval kombel oli aktiivne ralliajakirjanik Peep Pahv tulnud ralli asemel kajastama kergejõustiklasi. Igal juhul oli mees õigel ajal õiges kohas – seal, kus Eesti sportlased ajaloolisi medaleid noppisid. Minul oli sellest vaid hea meel, sest sain Peebu käest kõige värskemat ralliinfot kohe pärast edukat Doha maratoni finišit. Ott tegi kontrollitud publikukatse!

Tiidrek Nurme

Tiidrek Nurme on profisportlane, kesk- ja pikamaajooksja. Ta on püstitanud mitmeid Eesti rekordeid, jooksnud kahel korral olümpial ning võitnud lugematul hulgal Eesti meistritiitleid. Abielus, 3 lapse isa, kristlane, Tartu Kolgata Baptistikoguduse liige. Loe artikleid (2)