Hedvig Hanson: “Tahaks olla.” Ühe laulu lugu

Hedvig Hanson. Foto: Erakogu

Ükski ajakirjanik pole mu ligi 30 tegutsemisaasta jooksul muusikuna iial minult küsinud, kuidas üks või teine laul, salvestis on sündinud. Neid on alati huvitanud muu. Midagi, mis võiks nende arvates paremini müüa. Seekord otsustasin ära kasutada oma kirjutaja-staatust just selleks, et jutustada ühe laulu sündimise lugu. Sellest, kuidas see muusika tuli minuni nii aeglaselt, tasakesi. Aga justkui sügavalt hoides. Lisaks veel müstilisi radu pidi, nagu tunnetasin. Ning mil moel üks laul iseloomustab mu hetke olemisi, äratundmisi, kohalejõudmisi.

Selle laulu lugu võiks minu jaoks alata sellest, kui aastaid tagasi ostsin odavmüügist mõne euro eest Kustas Kikerpuu raamatu “See saatana salakaval muusika”. Raamat seisis mu raamaturiiulis aastaid, eks oli muud tegemist, lapsed olid väikesed ja lugemiseks aega vähe. Eelmisel suvel aga võtsin raamatulugemise ette ja süüvisin laululooja ning jazzimehe eluloosse, mõtetesse.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (146)