Mart Kase: marudad väikesed eestlased

Nansen. Foto: Teele Kase

Sünnipäevade tähistamisest, lastetoetusest ja lastega rääkimisest. Oleks ma poliitik, siis ma ehitaks kogu oma programmi ülesse marudate väikeste eestlaste peale.

Meil on kolm last, kelle sünnipäeva tähistada on rõõm. Lisaks kaks koera, kelle sünnipäevi on ilus meeles pidada. Siis on meil ca 50 kitse, kelle osade sünnipäevasid me teame, aga otseselt ei pea. Oleme abikaasaga harjunud pideva laste jutuga, et kuidas ja kus nad oma järgmist sünnipäeva tahaksid pidada.

Pisipoeg Nansen sai 3-aastaseks jaanuaris. Tema sünnipäeva pidasime kodus, aga tegime midagi hoopis teistsugust. Hommikut ei alustanud me mitte tordisöömisega, vaid hakkasime hoopis hamburgereid tegema. Eelmisel päeval ostsime õige hamburgeri jaoks vajaliku algmaterjali, kõige tähtsam osa burgerist on ju mõnus mahe veise hakkliha. Usun, et me elu näinud kodusel puupliidil pole mitte kunagi varem veel hamburgereid tehtud. Kaks panni oli korraga pliidiraual, ühes valmisid burgeri kotletid ja teises lasime saiad krõbedaks. Nansenil on Mickey Mouse dressid, loomulikult panime talle need selleks peoks selga. 3-lapselise pere võlu ja valu on pidevalt kodus valitsev jutupadin, katkematu mõtete ja soovide vada, mida iga laps räägib. Kes saab kollase pudrukausi, mis multikat esimesena vaatama asutakse, kes istub lauas keskel, kes jõuab esimesena teisele korrusele. Mõtteid on lastel palju, et kuidas oma elu disainida ja kuidas enda eest seista.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (144)