Marko Mäetamm. Ameerika päevik: kampus

Hamilton, NY

Meie uus kodu siin väikeses Hamiltonis asub tänaval, mille nimi on College Street. See algab Lebanon Streedilt, millel ei ole mingit pistmist päris Liibanoniga, ja lõpeb täpselt keset Colgate University kampust kõrgel mäe otsas ilusa kullast torniga maja juures, mille nimi on Chapel. Ehk siis Kabel. Ja millel omakorda ei ole mingit pistmist sellega, mida mina olen harjunud kabeliks pidama – külm, pime ja niiske kivist ruum, kus hoitakse surnuid. See kabel siin on pigem nagu Estonia kontserdisaal.

Lugematu rida mugavaid klapp-toole tahapoole tõusvas joones, lava kohal hiigelmõõtu viledega kontsertorel, seintel ja laes rohked kullast nikerdused. Ja muidugi lühtrid! Kõik natuke nagu vanaaegse moega, aga nagu ei ole ka.

Kabelis toimuvad kontserdid ning etendused, ja sinna mahub sisse peaaegu, et kogu Hamiltoni kommuun või vähemalt kõik need, kes on viitsinud kohale tulla. Tulek sinna kabelisse polegi tegelikult nii lihtne, sest mägi, mille tipus see imeline ehitis asub on peaaegu, et püstloodis. Sinna lähevad ka trepid, aga ka need on peaaegu, et püstloodis ja isegi mina, kes ma armastan käia tunniajalistel jooksutrippidel ja mida palavama ilmaga, seda parem, olen kohale jõudes tavaliselt läbimärg.

Marko Mäetamm

Mäetamm Marko on kunstnik. Tema töödes leiab kommentaare nii ta isiklikule elule kõige intiimsemal tasandil kui ka teda puudutavatele-mõjutavatele sündmustele meid ümbritsevas ühiskonnas laiemalt. Marko kirjutab ja joonistab Edasile sellest, mis tundub tema arvates oluline ja mis võiks korda minna ka Edasi lugejatele. Loe artikleid (99)