Lapsepõlvefoto: näitleja Ülle Kaljuste

Ülle ja Kolja. Foto: Ülle Kaljuste erakogu

Selle foto tegi minu isa Ilmar Side, kui temapoolse vanaema kauged sugulased Peipsi tagant ükskord Tallinnasse külla tulid. 

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse.

Lapsed saadeti õue mängima ja täiskasvanud siis sõid, jõid ja jutustasid toas. Pilt on tehtud Graniidi tänaval ja poisi nimi oli Kolja. Eks me siis kuidagi seal õues mängisime ja suhtlesime nagu kästi. Mulle endale meeldib pildil see päikesekiir, mis värava vahelt kinga peale ulatub ja muidugi püüdlikud “hea lapse” pingutused mõlema poolt. Olin siis kusagil 4-aastane ja aasta võis olla 1961. 

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (118)