Lapsepõlvefoto: fotograaf Kaupo Kikkas

Foto: erakogu

See pilt on tehtud Muusikakeskkooli ettevalmistusklassi lõpetamisel. Huvitav, et tollel ajal nimetati seda nii, millalgi hiljem hakati rohkem kutsuma eelkooliks ja see vana termin mõjub nüüd kuidagi iganenult. Ma olen siin kuuene, see oli just see aeg, kui hakati minema seitsmeselt kooli, nii et meie klassis olid päris suured vanusevahed, kuna osad (nagu mina) olid veel vana malli järgi kuuesed.

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse.

Pildi tegi naabrionu Villu oma uhke fotokaga, ta oli EKE süsteemis tähtis boss ja tema lapselaps käis koos minuga seal ettevalmistuses, kuid kahjuks ta ei tulnud Muusikakeskkooli, me olime sõbrad ja elasime naabermajas. Muideks, ma elan nüüd jälle selles samas majas ja tänu lapsepõlvele tundub see mulle kõige rohkem kodu kõigist neist paigust, kus ma vahepeal elanud olen.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (124)