Lapsepõlvefoto: helilooja Tõnu Kõrvits

Tõnu ja Kjersti. Foto: erakogu

See foto on tehtud meie perekonnatuttava, fotograaf Jaan Rõõmuse poolt meie Nõmme kodus, olen siin umbes 7-aastane ja koos oma kaks aastat vanema õe Kjersti-Anniga. See on ilus ja kuidagi muretu foto. Oleme seal mõlemad rõõmsad ja siirad. Ja mul on väga ehe 70-ndate outfit

“Lapsepõlvefoto” on Edasi rubriik, kus tuntud persoon jagab üht hetke oma lapsepõlvest ning mõtiskleb selle üle, mis on temas sellest ajast alles, mis muutunud. Millised olid tema unistused siis, kuidas need on täitunud ja millised seosed on neil tänase hetkega. Rubriiki toimetava Hedvig Hansoni sõnul loodab ta tuua lugejaile läbi nende lapsepõlvelugude inspiratsiooni ning usku iseendasse. 

Minu õde tahtis saada arstiks ja professoriks. Ja ka kirjanikuks, ta luges nii meeletult palju raamatuid. Arstiks ta küll ei saanud, aga tal on doktorikraad biokeemias ja ta töötab haiglates kus teeb uute ravimite biokliinilisi uuringuid. Mina nägin oma tulevikku muusikas, aga sel hetkel ei teadnud ma täpselt, kuidas ma muusikaga seotud saan olema. Pigem tahtsin ma sel ajal väga, et mul oleks oma bänd. Meie kodus oli lintmakk, millelt kogu aeg mängis muusika – Bee Gees, The Osmonds, The Carpenters… sekka ka Biitleid ja Rollinguid. Motowni äratuntav biit saatis mind vist kogu lapsepõlve. 

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (128)