10 Eesti plaati aastast 2022. Valner Valme valik

Foto: Shutterstock

Kuna väljas on hanged, siis keeran kinni kõik kanalid, kus vingutakse lume üle (talv on, lugupeetud meedia ja poliitikud, nutke õnnest, kuni see veel nii on, et lumi on), ja keeran lahti muusikakraanid: et mis siis kohaliku provintsielu kihama lõi lõppeval issanda aastal? Tegemist muidugi rangelt ühe isiku valikute ja maitsega, aga julgen alltoodud taieseid soovitada küll igaühele, kel hing ihkab millegi värske, kauni, julge ja isegi raputava järele.

Muide, jõulud on kohe, õnnis ja õdus aeg, midagi siinsest saundist ehk sobib ka glögijoojaile, aastalõpublogipidajaile ja kindlasti ka päkapikkudele. Tuleks ainult rohkem lund, muud ma ei taha. Aitäh kuulamast!

NB! Toodud plaadid on suvalises järjekorras. Kohati on kasutatud katkeid või remikse Edasis aasta jooksul juba ilmunud plaadisoovitustest, osa poolanalüütilisi tekste on uued. Kui valik tundub maskuliinne (väga kahju, kui tundub, sest need ei ole siin üldse mingid rekamehed koos, kuigi on neidki), siis kuulake kindlasti ka teisi mu ultralemmikuid Mannat, YASMYN-i ja Iiris Vesikut & Night Tapesi – lihtsalt neil sel aastal ainult singleid ilmunud. Ja Maarja Nuudi “Hinged”, mis ilmus mullu!

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (232)