Heidy Purga ja Jaanus Rohumaa kodu. Kunst, poliitika ja ilumeel. “Kunst kodudes”

Heidy Purga ja Jaanus Rohumaa. Foto: Iris Kivisalu

Heidy Purga ja Jaanus Rohumaa elu ning tegemised on juba ammusest ajast olnud kultuurist läbi imbunud. Mõlemad on olnud nii kultuuri tegijate kui selle üle otsustajate pinkidel, mistõttu tabab nende terav pilk erinevate loomeprotsesside kasvuvalusid ja ka lähemale või kaugemale ulatuvaid mõjulaineid.

“Kunst kodudes” on rubriik, mis avab huvitavate loojate koduuksi, riiuleid ja seinapindu ning uurib, kuidas ja miks kunst koju tungis ja milliseid avastusi kooselu teostega kaasa on toonud.

Paari mõnusalt sopiline kodu on tihkelt täis isiklikest mälestustest laetud kunsti, mida leidub nii kleebise, kivi, skulptuuride kui tähelepanu nautivate maalide näol. Kunst ja kodu on siin peres sama lahutamatud nagu Saaremaa ja tuulik, Pärnu linn ja muulid, püstolid ja kuulid, saksofon ja huulik. Olgu etteruttavalt ka öeldud: juba intervjuu alguses paljastavad Heidy ja Jaanus, et peagi saab pere kauaoodatud kunstilisa.

Bianka Soe

Bianka Soe on kunstiteadlane, Telliskivi Loomelinnaku sisujuht ja kunstifestivali “Ma ei saa aru” peakorraldaja. Loe artikleid (12)