Kui aastaks 2050 on keskmine eluiga 100 aastat (70ne aasta asemel), siis tähendab see seda, et meil on 100 000 töötundi ehk 2 500 töönädalat ja ka nädalavahetust juures. Mida see endaga kaasa toob ja milliseid mõttespekulatsioone see tekitab?
John Maynard Keynes ennustas eelmise sajandi 30ndatel, et aastal 2030 töötame kõigest 15 tundi nädalas. Tegelikkus ütleb aga seda, et töötame oluliselt rohkem kui 100 aastat tagasi – hoolimata pidevast tehnoloogilisest revolutsioonist ja jõudmisest industriaalühiskonnast teadmiste ühiskonda. Keynes’i loogika põhines ilmselt tõdemusel, et rikkuse suurenemine tagab meile kõigile mõnusama elu väiksema pingutusega. Tegelikult töötame hoolimata jõukuse kasvust rohkem, veedame rohkem aega tööl ja saame pensionile hiljem….kas see ongi arengu tulemus ja kas see toobki õnne õuele?
Millist elu me tahame?
45 tundi tööd nädalas, 45 nädalat aastas ja nii 45 aastat – kas sellist elu me tahamegi või tahame midagi muud? Uuringud (Intuit) tõdevad, et juba aastal 2020 on 40% Ameerika töötajatest sõltumatud ettevõtjad, ehk nad müüvad oma oskusi erinevatele ettevõtetele ja ei oma püsivaid töölepinguid. Töötegemine sõltumata asukohast ja tööajast avab täiesti uued perspektiivid ja esitab tööandjatele uued väljakutse. Vabadus otsustada kuidas ja millal raha teenida ning kuidas seda kulutada, kehtestab uued suhted.