Raimo Ülavere: juhi ennast, oma tervist ja küsi palka juurde

Illustratsioon: Marko Mäetamm.

Uus normaalsus, maailm pole enam kunagi endine. Ehkki kõmisevatesse kõnedesse sobivad need väljendid toredasti, siis tööinimese jaoks on tegelikult enamus asju ikka sama moodi – ikka peab hommikul üles ärkama, tööd tegema, pingutama, inimestega suhtlema. Ent võib-olla mõned asjad on siiski ka teisiti.

Oma töö ja elu juhtimine

Erinevad uuringud ja ka see, mida organisatsioonides näha ja kuulda on, näitavad, et tööinimeste otsuste arv on hüppeliselt kasvanud, mõne uuringu järgi kuni 50%. Millal teha koosolek, millal panna kartulid keema, kelle käest nõu küsida ja nii edasi. Eelkõige teeme palju enam otsuseid just oma aja kasutusega seotult – töö ja eraelu on rohkem põimunud.

Viimased paar aastat ongi jaganud tööinimesed tinglikult kolme suurde gruppi – ühed, kes on harjunud võtma vastutust, head enesejuhid. Neile praegu meeldib. Siis n-ö mõõdukad keskmikud, kes üldiselt saavad hakkama. Ning kolmandaks inimesed, kes pole harjunud vastutust võtma ja on nüüd püstihädas. Vihje esimesele sammule paremaks enesejuhiks kasvamisel – unusta lõputud ülesannete nimekirjad, tööinimese parim sõber on kalender, kus on sees KÕIK olulised asjad (st mitte ainult töö). Kõik, mis on kalendris, see juhtub, ja mis sealt väljas, see pole tähtis ega pruugi juhtuda.

Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on koolitaja ja coach, kes aitab edukatel inimestel teha oma käitumises positiivseid ja püsivaid muutusi. Loe artikleid (64)