Janek Oblikas: jooksmine avardab maailma

Tallinna Maratoni start 2019. aastal.

Jooksmine ei tähenda kunagi vaid ühe jala teise ette asetamist või diplomile trükitud tulemusi. Jooksmine avardab ka maailma ning selleks ei peagi kodunt väga kaugele minema.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja linnateemalises kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest. Artikli autor Janek Oblikas on aktiivne harrastusjooksja ning harrastusspordiveebi Marathon100 vedaja. Jooksjana on autor läbinud enam kui 100 maratoni mitmetes suurlinnades, sealhulgas New Yorgis, Chicagos, Londonis, Pariisis, Berliinis, Soulis, Veneetsias ja loomulikult kodulinnas Tallinnas.

Välismaratoni valik on otsekui sünnipäevamenüü koostamine. Kas pakkuda sõpradele kartulisalatit või šokeerida püreesupiga? Singi-juustu-quiche või ahjupeet? Heeringas hapukoorega või grill-liha? Kõikidest roogadest, mõne väikese vedela erandiga, saab söönuks, kuid teekond täis kõhuni on erinev. Ka maraton on alati 42,2 km pikkune, kuid iga linn lisab neile kilomeetritele oma maitsenüansi.