Robert Kitt: teekond Raudmeheks. Kogemuslugu

Robert Kitt. Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

See lugu on isiklik kogemus. See on lugu juhtimisest ja edasiliikumisest, kui lähimad sihid ja pidepunktid kaovad. Seega on see lugu ka uute sihtide seadmisest. See on ka lugu triatlonist – spordist, mis eeldab tugevat füüsist, kuid veelgi tugevamat vaimset valmisolekut. Tasakaalukusest. Interdistsiplinaarsusest. Riskide hajutamisest. See on lugu päris elust, kus lavalaudadel etendavad rolle päris inimesed.

Eellugu

2003. aastal tuli Andrus Veerpalu maailmameistriks ning Rademari poekett pakkus sel puhul suure allahindlusega suusavarustust. Ikka nii, et tuled ostad terve komplekti ja saad kohe maailmameistriks. Ilusast talveilmast ning kullast-karrast pimestatuna seadsingi sammud Sikupilli Rademari ning sain uhkete Visu plastsuuskade ning Rossignol X1 suusasaabaste omanikuks. Kohe samal päeval sai proovitud ning sündiski ainuvõimalik otsus: vaja on kohe osaleda Tartu maratonil. Ikka lühemal distantsil, aga sellegipoolest. Klassikatehnika omandamiseks “piisas” vaid ühest trennist Vanakal. Õnneks leidus sõber Mart Mere, kes umbes sama kõva ettevalmistuse pealt oli kohe nõus kaasa lööma.

Seega, 20 km trenni viimase 10 aasta jooksul ja kohe maratonile. “See oli üks avantüür,” ütles üks kõva suusamees mõned aastad hiljem, kui seda asjaolu talle mainisin. Igatahes laenasin ülemus Rain Lõhmuse käest tema Pühajärve kaldal asunud imeilusa suvemaja võtmeid ning Jaan Tättet kuulates saigi starti mindud. Neli tundi ja 31 kilomeetrit hiljem jõudsin Elva lasketiiru. Õnneks midagi erilist ei juhtunud, aga maratonitunne oli käes. Mõned kuud hiljem, kui pidasime LHV-s minu lahkumispidu, ütles Andres Viisemann: “Robi võib kõike teha, kui ta tahab. Näiteks tahtis sõita maratoni ja sõitis.”

Robert Kitt

Robert Kitt on majandusekspert, ettevõtja ning haridustegelane. Ta on omandanud füüsikadoktori kraadi Tallinna Tehnikaülikoolist ning avaldanud mitmeid majanduse ning ühiskonnateemalisi artikleid ja esseesid. Robert on seotud mitme ettevõttega ning aastaid olnud tegev ka panganduses. Ta on olnud Ironmani Eesti Hea Eeskuju saadik. Loe artikleid (4)