Podcast “Tagasi”. Triin Toomesaar: tahaks näha noori seismas endale tähtsate teemade eest

Triin Toomesaar ja Mikk Pärnits.

Kuidas teha nii, et eestlase lemmiktoit ei oleks teine eestlane? Edasi podcast’is “Tagasi” on külas Triin Toomesaar, sihtasutuse Kiusamisvaba Kool endine tegevjuht ja vabariigi presidendi vabakonnanõunik, kodanikuaktivist,ning aktiivne kultuuritarbija. Vestluses arutletakse Hans H. Luige ja Kersti Kaljulaidi intervjuus kerkinud seksismiküsimuse üle: kuidas meediategelased saaksid olla rohkem teadlikud enda eelarvamustest ning kuidas neist vabaneda ja välja kasvada, samuti selle üle, kuidas säilitada optimismi ning edendada arutluskultuuri ühiskonnas, mida destabiliseerivad kliimamuutused, majanduskriisid ja pidev sõjaoht.

“Tagasi” on Edasi podcast, kus kirjanik ja kultuurikriitik Mikk Pärnits kohtub Eesti kultuuris ja elus silmapaistvate isikutega ning puudutab vestluse käigus ka neid teemasid, millele mõtleme, aga millest võib-olla ei julge juttu teha.

Mõtteid vestlusest:

  • Sotsiaalmeedia on inimkonna ajaloos olnud väga üürikest aega, aga kiusamise alged või põhjused on üsna ürgsed.
  • Olen tundnud end katkise grammofonina, rääkides ETV vestlussaadete soolisest tasakaalutusest: aastast aastasse on see pilt olnud ühekülgne.
  • Me ei näe tänaval ja meeleavaldustel noori seismas endale oluliste teemade eest, pigem võib rääkida tugitooliaktivismist.
  • Julgustan inimesi ennast harima, lugema erinevatel teemadel, see aitab mõista iseenda reaktsioone.

Artikkel on täismahus avatud tellijatele. Podcast’i kuulamiseks osta artikkel või hakka tellijaks.