Susan Luitsalu: lollide isoleerimisest

Foto: Shutterstock.

Lauslollust on muidugi raske taluda. Aga ma siiski ei kustuta ega bloki kedagi, kes mind just vägivallaga ei ähvarda. Ümbritsedes end vaid mõttekaaslastega, on kerge uinuda illusiooni, et sinu ja su sõprade arvamus on ainuke. Ja ma pole kindel, kas see on elutervem kui arvamus, et terve maailm on üks suur vandenõuteooria, kirjutab Susan Luitsalu.

“Tegin sõbralistis puhastuse ja kohe on palju parem tunne,” postitab üks tuttav Facebooki, pidades silmas vaktsiinivastaseid. Sõbrad kiidavad kõik takka, et endalgi selline suurpuhastus selja taga ja jube hea tunne on. Mõneti õige – ega tegelikult ei peagi olema kursis iga oma ekskolleegi, trennikaaslase või lapse klassikaaslase vanemate arvamusega. Samas… Kui end oma mulli isoleerid, kas ei teki siis naiivset kujutelma, et kõik on täpselt sama targad, head ja ilusad, kui sa ise enda meelest oled?

Susan Luitsalu

Susan Luitsalu on kirjanik, teletegija, hedonist ja maadeuurija. Tema elu ja karakterite märkamist on tunnustanud nii lugejaid kui kriitikud. Teda on auhinnatud ka Aasta kirjanik 2020 tiitliga. Susan kirjutab oma kolumnides linnaelust, sellest, kuidas tema elu näeb ja mis tähelepanu tõmbab. Loe artikleid (18)