Maria Pihlak ja Carri Ginter: Trump vs. sotsiaalmeediaplatvormid

Illustratsioon: Toon Vugts.

Kas sotsiaalmeedia on parem ilma või koos Donald Trumpiga? Tema väljaütlemised on olnud provokatiivsed ja mitmed ka avalikult valeks tunnistatud. Samas on maailm täna tema mõttemaailmaga palju paremini kursis kui viie aasta eest. Kas ühiskonna parimates huvides on suurendada teadlikkust ja riskida polariseerumisega või tegelikkust tsenseerida ja olukorda rahustada?

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana. Artikli autorid Maria Pihlak ja Carri Ginter on advokaadibüroo Sorainen advokaadid.

Washington D. C., 6. jaanuar 2021. Kell on 12:15, kui president Donald Trump kõneleb Valge Maja Ellipse’il üles seatud lavalt teda kuulama tulnud toetajatega. Trump innustab rahvamassi asuma teele Kapitooliumi suunas sõnadega “te ei võta kunagi oma riiki tagasi nõrkusega”. Sajad inimesed võtavad üleskutset kuulda. Samal ajal valmistub Kongress kinnitama Joe Bideni presidendivalimiste võitu.

Maria Pihlak, Carri Ginter

Maria Pihlak ja Carri Ginter on advokaadibüroo Sorainen advokaadid. Loe artikleid (1)