Romi Hasa: Tulge Helsingisse kevadet tervitama!

Kuigi tänavune aprilliilm on kummaline, on sel nädalavahetusel Helsingis juba nii palju kevade saabumise märke, et neid ei saa enam ignoreerida. Siinkohal väike ülevaade kõige silmatorkavamatest.

Vappu

Algava nädalavahetuse peamine märksõna Soomes on kindlasti vappu ehk volbripidustused. Linna haljasalad täituvad värvilistes töölistunkedes noorte hoogsate piknikega ja baaride uste taga vonklevad pikad-pikad sabad. ”Täiskasvanulikumad” seltskonnad on juba aegsasti broneerinud vappu-brunchi lemmikrestoranis või sõidavad alustama suvilahooaega.

1. mail koguneb tuhandeid ja tuhandeid helsinglasi Kaivopuisto parki vahuveini jooma – park on rahvast nii täis, et muru peaaegu ei paista.

Lapsed lunivad vanematelt vappu-jalutuskäigu käigus endale hiigelsuure õhupalli – neid müüakse kõigil suurematel turuplatsidel (hingehinna eest). Tänavused populaarsemad õhupallifiguurid tunduvad olevat näiteks Pokémonid ja ükssarvikud.

Linnanmäki lõbustuspark

Üks kindel märk, et talvehooaeg vahetub suve vastu aprillilörtsi kiuste, on Linnanmäki lõbustuspargi avapidustused. Helsingi legendaarne lõbustuspark ärkab talveunest täna (reedel, 28. aprillil) kell 16 ja kogu nädalavahetus möödub avapidustuste tähe all, esinevad bändid ja käiku läheb ka üks täiesti uus atraktsioon – Magia.

Jalgrataste hooaeg

2. mail algab Helsingis linnajalgrataste hooaeg. Kollaste rataste laenutusjaamad on pea kõik juba valmis – eelmisel aastal väga edukalt alustanud rattasüsteemi on laiendatud ja tänavu on kasutuses juba 1400 ratast ja 140 jaama. Rattaid saavad kasutada ka turistid.

Laevareisid

1. mail alustavad liiklemist laevukesed Helsingi kesklinna ja Vallisaari saare vahel. Vallisaari on alles mullu laiale avalikkusele avatud endine kinnine (sõjaväe) saar, kus on imeline puutumatu loodus ja hunnitud vaated saarele endale ja naabersaarele Suomenlinnale. Suurepärane sihtkoht rahulikuks jalutuskäiguks südalinnast 20-minutise laevasõidu kaugusel.

Avanevad lugematud terrassid

Riburada pidi avanevad ka Helsingi legendaarsed terrassid: Storyville jazzklubi terrassil on kavas elavat muusikat, Stockmanni lähedal alustab Erottaja suveterrass, Olümpiastaadioni lähedal ”vabameelsetele inimestele” suunatud Freedom-terrass… 5. mail alustab hooaega Kauppatori lähedal asuv Allas mereujula, uue, laiendatud peahoone ja suure terrassiga.

Helsingi kesklinnas jalutades ei jää märkamata ka Arabia uus uhke esinduspood (Pohjoisesplanadi 23), mille avapidustused on laupäeval, 29. aprillil – koos tasuta kohvi ja pulla ning soodsate avamispakkumistega.

Mida Helsingisse kevadet tervitama tulles selga panna?

Võimatu vastata! Päikeseprillid ja läkiläki!? Nagu hiljuti üks kõrgelt koolitatud meteoroloog Helsingin Sanomate veergudel tõdes: mingi hetk läheb soojemaks, aga keegi ei tea, millal!

Romi Hasa

Romi Hasa

Romi Hasa (39)  on Edasi Helsingi-kirjasaatja. Romi on endine Eesti ajakirjanik, nüüdne Soome koduperenaine, kes elab Helsingi agulis koos muusikust abikaasa, kolme lapse ja koeraga ning vaatleb Eesti elu väikselt distantsilt.

Romi Hasa

Romi Hasa on Edasi Helsingi-kirjasaatja. Romi on endine Eesti ajakirjanik, nüüdne Soome koduperenaine, kes elab Helsingi agulis koos muusikust abikaasa, kolme lapse ja koeraga ning vaatleb Eesti elu väikselt distantsilt. Loe artikleid (14)