Marko Mäetamm: koeraga jalutamise plussid ja miinused. “Amatöör arutleb”

Umbes nii koerad teevad.

Mulle üldjuhul meeldib koeraga jalutamas käia. Mõned kuud tagasi koera võttes ei tulnud mulle pähegi, et see mulle meeldima võib hakata.

See on selline mõnus rutiin, mis ajab su hommikul tavapärasest natuke varem üles ja otse uksest välja, olgu enesetunne või ilm missugune tahes. Kindlad tänavad, kindlad muruplatsid. Midagi eriti leiutama ega mõtlema ei pea, lihtsalt longid sihitult. Võib-olla on see märk tasapisi ligi hiilivast vananemisest, võib-olla millestki muust, aga nii see on.

Aga kuigi mulle koeraga jalutamine üldjuhul meeldib, ei saa nentimata jätta, et nii nagu igal asjal siin elus, on ka koeraga jalutamisel omad plussid ja miinused. Üks konkreetne miinus on näiteks see, et tuleb kogu aeg koera tagant kakat koristada.

Marko Mäetamm

Mäetamm Marko on kunstnik. Tema töödes leiab kommentaare nii ta isiklikule elule kõige intiimsemal tasandil kui ka teda puudutavatele-mõjutavatele sündmustele meid ümbritsevas ühiskonnas laiemalt. Marko kirjutab ja joonistab Edasile sellest, mis tundub tema arvates oluline ja mis võiks korda minna ka Edasi lugejatele. Loe artikleid (99)