Marko Mäetamm: põhimõttekindel mees. “Amatöör arutleb”

Marko Mäetamm.

Olen väga põhimõttekindel inimene. Kui ma midagi olen otsustanud, siis nii on. Ja ma ei otsusta mitte mingisuguse uitmõtte või emotsiooni ajel, vaid ikka pärast pikka ja põhjalikku kaalumist. Et mis on kõnealuse asja plussid ja miinused ning mida see misiganes miski endaga kaasa toob. Näiteks kui võtta endale koer. See pole mingi niisama asi. Eriti veel, kui sa ei ela majas, vaid korteris. Ja eriti veel, kui sul juba on kass. Selline asi ei sobi kusagile! Korteris ei ole koera koht!!

Aastaid on lapsed meile koera tahtnud võtta, aga minu poolt on tulnud alati üks ja seesama kindel põhimõtteline ei.

Nüüd pole lapsed enam mingisugused väikesed lapsed ja teavad ise, mis on hea mõte ja mis mitte. Mingisuguseid ebamõistlikke nõudmisi ei esita nad juba ammu ja seetõttu ei pea ma ka enam nii väga põhimõttekindel olema. Võib veidi lõdvemaks lasta. Aga nii nagu elus ikka – piisab sul vaid ennast hetkeks lõdvaks lasta, kui…

Marko Mäetamm

Mäetamm Marko on kunstnik. Tema töödes leiab kommentaare nii ta isiklikule elule kõige intiimsemal tasandil kui ka teda puudutavatele-mõjutavatele sündmustele meid ümbritsevas ühiskonnas laiemalt. Marko kirjutab ja joonistab Edasile sellest, mis tundub tema arvates oluline ja mis võiks korda minna ka Edasi lugejatele. Loe artikleid (99)