Aavo Kokk: Lennoni sein

Lennon Wall. Foto: Shutterstock

Enam-vähem täpselt 33 meetrine sein on pidevalt muutuv teos, mis uueneb päeval ja öösel. Inimesed on aastakümneid tulnud ning joonistanud, kes kuidas oskab. Päris kunstnikud, sodimiskunstnikud, armunud paarid ja purjus turistid. Sõna ja pilt on olnud vabad.

8. detsembri hilisõhtul aastal 1980 surmas Mark David Chapman New Yorgis John Lennoni. Juba mõne päeva pärast maalis keegi Prahas Karli silla lähedal Mala Strana linnaosas oleva Suurkloostri väljaku ühele seinale John Lennoni näo ja kirjutas mõned The Beatlesi lauluread.

Tšehhoslovakkia salapolitsei nägi selles vastuhaku ja läänemeelsuse märki ning lasi seina puhtaks pesta. Kuid tänavakunstnikud tulid ja tegid uue pildi.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites ja kaupluste ajakirjandusletis üle Eesti. Tellimisinfo. Edasi paberajakirja kõik nubrid on saadaval ka e-raamatuna.

Puhas ja rahulik keskkond ei teki iseenesest.
Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka püsitellijaks (5€ kuus)!
Häid lugemiselamusi!

 

Aavo Kokk

Aavo Kokk

Aavo Kokk on ettevõtja ja vabamõtleja. Mees, kes elab Tallinnas ja Kanepi vallas ning kelle ema on Petserist ja isa Mõnistest. Loe artikleid (3)