Romet Vaino: restart – 3 ööpäeva üksinduses, vaikuses ja levist väljas

Rabas. Foto: Romet Vaino

Kust tuleb ühel nooremapoolsel mehel mõte lõigata end välja oma igapäevasest keskkonnast? Seejuures ei lähe ta nädalalõpuks spaasse või maakoju, vaid hoopis kodumaa idanurgas laiuvatesse soodesse. Nagu võõrast maastikust ja inimtühjadest aladest veel vähe oleks, otsustab ta ka telefoni kaudu ühenduse välismaailmaga katkestada.

Vaevalt ta isegi oma otsuste sügavamaid tagamaid sõnastada oskab, kuid mõned natukenegi ratsionaalsed argumendid õnnestub tal lauale käia.

Esiteks on igati tervislik aeg-ajalt astuda kõigest paar sammu eemale, vaadata tervikpilti ning iseend selle sees. Kodu pole selle jaoks kuigi hea koht, sest tegelikult oleme ju siis ikkagi osa pildist. Meil on vaja eemale minna. Enamikul meist füüsiline eemaleminek ka õnnestub, kuid vaimselt kanname oma elu ikkagi ketiotsas kaasas.

Romet Vaino

Romet Vaino kulgeb viiel meelel läbi nelja aastaaja üle kodumaa maastike. Selline teadlik looduses liikumine pakub suurel hulgal märkamisi nii inimpsüühika kui looduse enda kohta. Tema igakuine kolumn pakubki vahetuid emotsioone ja mõtteid loodusest ning käib ühte sammu loodusliku aastaringiga. Loe artikleid (66)