Romet Vaino: laps ja loodus: sõprussuhte A ja O

Foto: Romet Vaino

Sookurgede trompetlikud hääled kajamas läbi lehetute metsade ja avarate rabade. Saatjaks õhtune rästaste koor. Eluratas on Jälle hoogu sisse saamas. Siit kuni jaanipäevani kestab spurt nagu homset ei eksisteeriks. Kevadine loodus on häälestatud tegutsemisele – ilusam, häälekam ja tugevam võidab. Siin tagasi ei hoita.

Mina isase inimloomana kedagi duellile ei kutsu, kuid omad lahingud suurema missiooni nimel tuleb mul pidada küll. Võtsin sügisest talve kaasa suurel hulgal küsimusi ja poolikuid mõtteid. Vaimulaud sai looka. Nüüd olen oma mõttesõkaldest eraldanud terad ja tean, mis suunas ja kuidas edasi liikuda.

Kevad on loomise aeg ja praegu otsib pea terve loodus parimaid kombinatsioone tugeva järelkasvu loomiseks. Selles valguses on mul igati paslik süüvida sellesse, mis puudutab meie oma järelkasvu – inimlapsi ja ellusuhtumist, mida neile vanemate, õdede-vendade, sugulastena või õpetajatena edasi anname. Mis on need kombinatsioonid, mis loovad juurde rõõmsaid ja terveid inimesi?

Romet Vaino

Romet Vaino kulgeb viiel meelel läbi nelja aastaaja üle kodumaa maastike. Selline teadlik looduses liikumine pakub suurel hulgal märkamisi nii inimpsüühika kui looduse enda kohta. Tema igakuine kolumn pakubki vahetuid emotsioone ja mõtteid loodusest ning käib ühte sammu loodusliku aastaringiga. Loe artikleid (65)