Mart Kase: minu elu mõjutajad

Foto: Mart Kase, Erakogu

On laupäeva hommik kell 4:40, olen üksi maal ja istun köögilaua taga. Panin pliidi alla tule ja tegin kohvi. Aga tegin ka koogelmoogelit, ma ei tea, tuli kuskilt isu, koogelmoogelisse panin ka mustikamoosi, päris hea. Ma tegelikult oletan, et koogelmoogelu isu tuli nende 200 000 kana auks, kes hukatakse suurfarmis salmonella kahtluse tõttu.

Jah, see on minu viga, et üksi maal olles põhjalikult loen ja kuulan uudiseid, tuhnin erialagruppides Facebookis ning isegi arvan uudistest või sündmustest ühte ja teist sotsiaalmeedias. Inimene ei peaks nõnda palju läbi elama. Võiks elada lihtsamalt, sest mitte midagi ei saa mina muuta suurfarmi tragöödias või Läti parlamendivalimistes või bensiinihinna jätkuvas tõusus. Need asjad tehakse ära ilma minuta ja ilma minu arvamuseta.

Puntsel magab koridoris, olime eile tatise ilmaga pikalt väljas. Kui koer ära väsib, sööb ta kõhu täis ja võib kümme tundi järjest põõnutada. Ilus. Koer tahab, et temaga ollakse, et temaga mängitakse, et talle antakse lisaks oma krõbukale mõnikord ka maiuspalasid. Puntsliga on selline lugu, et tema pea meelistoit on kitsepiimaga valmistatud kaerahelbepuder. Kui hommikuks on pudru, siis Puntsel on alati väga õnnelik, kui saab ülejäägi endale. Kaerahelbepuder maitseb talle väga.

Nüüd vahepeal vaatasin ära umbest täpselt 24 tunni päevast toimuva UFC megaduelli kaalumisvideod. Dagestani karumaadleja Khabib Nurmagomedov ja iiri rahvuskangelane Conor McGregor võitlevad suure raha ja suure au pärast. Kumb selle matši võidab, ei mõjuta samuti mitte kuidagi, kas mu kanad on õnnelikud või kitsed saavad piisavalt oksi. Aga ikkagi elan ma Conorile kaasa, tunnen õrnalt piinlikust, kui ta kaotab ning lähen homme hommikul tema naljakalt teatraalse kõnnakuga lauta, kui iirlase vasak käsi nokauteerib venelase. See on suur draama seal Las Vegases ööpäeva pärast, pealtvaatajatest iirlased ja venelased võivad omavahel massiliselt kaklema ka hakata, see on tõsine teema.

Põhiline enesekindluse kasvatamine läbi spordi tuleb mul loomulikult praegu Ott Tänakust. Tundub, et ta on vabaks saanud ehk ta enesekindlus on põhjendatud kõrge ja ta ei pea kellelegi midagi tõestama. Kõik näevad, kui kiire ta on, nüüd on võidud kinni tehnikas ja juhustes. Sõitjana on ta parim, seda on hetkel võimatu ümber lükata. Jällegi, mu elu ei muuda see kuidagi paremaks, aga see annab hea tunde.

Kanad ärkavad valgusega, munevad ja lähevad õue siblima. Alati on kukepoiss ja kanad minuga kambas, kui miskit teen. Motoploki kärus on mõned hetkega kohal ning küsivad siis, et peremees, peremees kas sõitu ka teeme. Nad elavad hullavat elu, neid on ilus vaadata. Nemad mõjutavad otseselt minu elu.

Mart Kase

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (112)