Kristjan Port: kas vaba aja veetmise sisu on teiste asi?

Ainuke töö I Illustratsioon: zoharlazar, instargam

Koolivaheaja ja puhkuste periood on arenenud ühiskonna tunnused, mille sisuks on tunnistada ja austada individuaalse oma aja ja selle kasutamises valikute vabaduse olemasolu. See on aeg kui tööandja ega ühiskond ei määra, mida pead tegema. Aga sinu puhkuse valikud võivad määrata maailma toimimist.

Videomänge tootva tööstuse käive kasvas aasta võrdluses paarkümmend protsenti. Huvitav mida see tähendab? Eelmisel aastal moodustas videomängude globaalne müügitulu umbes 36 miljardit USD. Võiks ju arvata, et klientide raha kulub üha uuemate mänguseadmete ostlemisele. Tegelikkuses moodustas raudvara müük alla viiendiku. 80% tulust teeniti mängude müügilt. Sarnane pilt kordub arvutimängude maailmas. Kuna pea 40% mängudele pühendatud ajast kulub nutitelefonide ekraani ees, moodustavad Google Play poe müügist mängud 90% ja Apple e-magasinis teenitakse mängudega 70% tulust.

Järelikult peab mängutööstuse tulude kasvu jaoks keegi rohkem mängima. Tõenäoliselt on nendeks mehed. Räägitakse kadunud meestest. USA’s pandi kadu tähele tööhõivest haihtunud meestena. Kao suuruseks hinnatakse umbes 10 miljonit parimas tööeas mehemürakat. Sealne ajalooliselt madalaim alla 4% töötute statistika võib eksitada, sest kokku loetakse neid, kes otsivad tööd. Iga viies ülikooli diplomist madalama haridusega 21 kuni 30-aastane ameerika mees ei käinud eelmisel aastal kordagi tööl. Oluliseks töö tuju vähendavaks teguriks tuuakse arvutimängude pakutavat meeldivat alternatiivi ebameeldivale tööle.

Kristjan Port

Kristjan Port on spordibioloog ja Tallinna Ülikooli õppejõud. Loe artikleid (66)