Jeff Haden: oled see, millest mõtled

Anton Ivanov, Shutterstock.com

Steve Jobs tuli, nägi ja võitis…ja jättis endast maha hulga inspireerivaid mõtteteri. Mida oleks tema kogetust õppida, et tuua oma ellu rohkem rahulolu?

1. “Ettevõtlikkus on see, mis eristab tegijat tiksujast, liidrit järgijast.”

Ideed ilma tegutsemiseta ei ole ideed. Need on lihtsalt kahetsused. Enamik inimesi laseb igapäevaselt kõhklustel ja ebakindlustel takistada neid oma ideid ellu viimast. (Hirm tundmatuse ja ebaõnnestumise ees on tihtipeale mind takistavateks faktoriteks ning võimalik, et need takistavad ka teid.)

Mõelgem mõne oma kunagise idee peale, milleks võis olla näiteks uus äri, karjäär või lihtsalt osalise ajaga töö. Tagasi vaadates, kui paljud neist ideedest oleksid hästi välja kukkunud, kui oleksid andnud endast parima? Kas enamus neist? Ma arvan, et ilmselt on vastus jaatav – seega usalda rohkem oma analüüsivõimet, hinnanguid ja instinkte. Muidugi ei õnnestu iga kord kõik, aga kui sa isegi ei proovi ja lased oma ideedel muutuda kahetsusteks….siis ebaõnnestud alati.

Jeff Haden

Jeff Haden on kõnekirjutaja ja avalik esineja, ta teeb kaastööd LinkedIn'ile ja äriajakirjale Inc.com. Ta on raamatu "The Motivation Myth: How High Achievers Really Set Themselves Up to Win" autor. Vastupidiselt tavaarusaamale, et motivatsioon viib edule, usub ta, et eduni viib ja püsiva motivatsiooni loovad väiksed edusammud. Edasi avaldab Jeff Hadeni ilmunud tekste autori nõusolekul. Loe artikleid (2)